tvb24.cz
  • Ve Frenštátě se chystá několikadenní program FRENŠTÁTSKÉ VÁNOCE. Akce proběhnou na náměstí a Městském kluzišti.
  • Městský úřad Rožnov p. R. bude pro veřejnost uzavřen od 23. - 26. 12. a 29. - 30. 12. 2022.
  • Městký úřad Frenštát p. R. bude pro veřejnost uzavřen od 27. - 30. 12. 2022.
  • KAM VYRAZIT: Živý betlém, lidová hra o narození Ježíše. Sobota 17. a neděle 18. v 17 hodin, Dřevěné městečko, Valašské muzeum v přírodě.
Featured

Lidé budou o parkovišti hlasovat v anketě

Ulice Vítězná, Horská, 5. květen a Kulturní. Všude tam mají problém projet hasiči, zdravotníci nebo popeláři. A tam také chtějí pracovníci radnice nechat postavit parkoviště. V každé z nich by mělo přibýt mezi čtyřiceti až padesáti místy. V Kulturní ulici zřejmě vyroste parkovací dům.

Nejvíce problémů zatím přinesl plán postavit parkoviště ve Vítězné ulici. V březnu se konalo veřejné projednání s místními obyvateli, kterým pracovníci radnice představili jednotlivé varianty řešení. Protože ale většina příchozích patřila k odpůrcům parkování před domem, neshodli se na žádném z nabízených řešení.

„Nesouhlasíme ani s jedním návrhem, protože by nám výrazně ubyla zeleň. A to nejen trávník, ale také stromy. A přišli bychom dokonce o jediné dětské hřiště, které máme,“ řekl například Dušan Štajer.

V ulici nyní stojí auta na černo. Protože je ale silnice úzká, auta brání průjezdu vozů integrovaného záchranného systému.

Parkoviště bude sloužit pro sto padesát bytových jednotek. „Proto bychom rádi počet odstavných míst maximalizovali. Část lidí je ale proti, vadí jim, že by se před domem parkovalo. Nabídli jsme jim proto alternativu, že zkulturníme vnitroblok, kde by lidé trávili volný čas. Podle nás totiž prostor před domem nezachrání, jestli parkoviště posuneme o dva metry dopředu, když už se tam stejně na černo stojí,“ přiblížil vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin.

Pracovníci radnice nyní připravují anketu, v níž budou osloveni a dotazováni k různým variantám řešení všichni obyvatelé Vítězné ulice. Tím se zabrání případnému manipulování s hlasy.

„Budeme domy obcházet a lidem jednotlivá řešení vysvětlovat, aby se mohli adekvátně rozhodnou. Pokud se většina k nějaké variantě přikloní, jdeme do ní, abychom mohli začít co nejdříve stavět,“ řekl starosta Radim Holiš.

Pro kolik aut by mohlo parkoviště sloužit, bude zřejmé až po vyhlášení vítězné varianty.

Nejpokročilejší je příprava výstavby parkoviště v Horské ulici, kde by mělo vzniknout padesát stání. Tam se finišuje projektová příprava. Jedinou komplikací je přeložka společnosti ČEZ, stále se ale počítá se zahájením prací na podzim.

Parkoviště v ulici 5. května je také ve fázi projektové přípravy. Uskutečnilo se už jednání s vlastníky bytových domů, stavět by se tak mohlo začít zkraje příštího roku.

V Kulturní ulici zřejmě v budoucnu vyroste parkovací dům. „Těch míst je tam potřeba tolik, že jiná varianta není ani možná,“ doplnil Radim Holiš.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

INFORMACE