Město pro byznys: Vsetín osmý, Rožnov devátý, Meziříčí desáté

Rožnov pod Radhoštěm se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys umístil na devátém místě. Oproti loňskému ročníku tak poskočil o dvě příčky kupředu. Vsetín je osmý, Valašské Meziříčí desáté.

Rožnov je a bude přátelský nejen ke svým občanům a návštěvníkům, ale také podnikatelům, kteří jsou plátci nemalé části daní, které tečou do městského rozpočtu,“  komentoval starosta Radim Holiš s tím, že za lepším výsledkem oproti předcházejícím letům stojí několik opatření.

„Jedním z nich je to, že se pravidelně setkáváme s podnikateli, kde řešíme společná témata spolupráce. Velmi dobře spolupracujeme v oblasti školství nebo také společenské odpovědnosti firem,“ řekl místostarosta Jan Kučera.

Soutěžící obce a města byly hodnoceny na základě přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Hodnocen byl také přístup radnice ke kvalitě výuky na základních školách, investice do přípravy podnikatelské infrastruktury či podpora podnikání formou provozování podnikatelských inkubátorů.

V únoru bylo ve Zlínském kraji bez práce jen 19 871 lidí z celkových 388 tisíc obyvatel ve věku 15 až 64 let.

„Je povzbuzující, že problémy podnikatelů, nejen v otázce zaměstnanosti, nejsou radnicím napříč krajem lhostejné. Všechna soutěžící města v celorepublikovém srovnání dosahovala nadprůměrných výsledků v otázkách otevřenosti a komunikace s našimi podnikateli, ochotou napomáhat k řešení společných problémů. Současně kvitujeme zájem měst o lepší vybavenost jimi zřizovaných základních škol, například dílnami,“ řekl mediální zástupce projektu Město pro byznys Jakub Splavec.

Celkové pořadí – Zlínský kraj

1. Vizovice
2. Zlín
3. Holešov
4. Valašské Klobouky
5. Kroměříž
6. Uherské Hradiště
7. Luhačovice
8. Vsetín
9. Rožnov pod Radhoštěm
10. Valašské Meziříčí
11. Uherský Brod
12. Otrokovice
13. Bystřice nad Hostýnem

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here