Na náměstí se bude 1. května zpívat a tančit, program připravily i Pohádkové lázně

Na Masarykově náměstí, v Pohádkových lázních i ve Valašském muzeu v přírodě mohou Rožnované i turisté prožít 1. máj.

V Pohádkových lázních jsou pro děti připraveny tvůrčí dílny. Ilustrační foto: archiv Pohádkových lázní

Kdo nechce v neděli 1. května sedět za pecí, může si v Rožnově pod Radhoštěm vybrat hned z několika akcí. Na náměstí se od devíti ráno do jedné hodiny odpoledne uskuteční řada vystoupení, ve kterých se představí například Podskaláček, Line Dance, pěvecký sbor Rosénka či Modrá kapela.

„V několika sportovních koutcích si příchozí vyzkoušejí hokej, házenou nebo střelbu na florbalovou branku. A děti budou tvořit z dřevěných stavebnic Pony. Pomáhat jim bude robot Jarmil, který je stavebnicovým maskotem. A na náměstí se bude pohybovat také plyšový červený slon, s nímž se mohou menší děti vyfotit,“ vylíčil rožnovský destinační manažer Marek Havran.

To ale ještě není všechno. Z centra města povede směrem k pivovaru pohádková stezka. V Pohádkových lázních se pak děti zapojí do tvořivých dílen.

A ve dvě hodiny odpoledne se lidem naskytne ideální možnost pokračovat v pohodovém dni a užít si v Rožnově první máj s vůní tradice. Ve Valašském muzeu v přírodě se bude stavět májka. „Je to každoroční akce, na kterou bychom chtěli všechny pozvat. Přijďte se podívat do Dřevěného městečka, bude to stát za to,“ řekla mluvčí skanzenu Pavlína Polášková.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here