Na některé úseky Rožnovska jen se zimní výbavou

Se značkou C15 Zimní výbava se motoristé na Valašsku setkají jen na jediném místě. Je to úsek silnice III. třídy mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašskou Bystřicí dlouhý čtyři kilometry a na něj navazující silnice takřka tříkilometrový úsek silnice z Vidče.

Povinnost používat zimní pneumatiky platí od prvního listopadu do konce března. Motoristé musí mít zimní obutí vždy, je-li na silnici souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza. To platí i v případě, že se dají takové podmínky očekávat. Foto: archiv SR

Na silnice Rožnovska se 1. listopadu vrátila dopravní značka Zimní výbava, která bude řidičům až do 31. března přikazovat jízdu na zimních pneumatikách. Jedná se o cestu III/05726 vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm do Valašské Bystřice a na ni navazující komunikaci III/48610 směřující z Vidče do Valašské Bystřice.

„Zákon o provozu na pozemních komunikacích nařizuje řidičům použití zimních pneumatik, když je na silnici souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo se vzhledem k počasí může sníh a led na cestě objevit. Na uvedených dvou silnicích ale příkazová dopravní značka nařizuje užití zimních pneumatik s odpovídající hloubkou dezénu bez ohledu na aktuální povětrnostní situaci či stav vozovky,“ upozornil ředitel městské policie Aleš Pilař.

Na některých horských úsecích silnic se mohou řidiči setkat také s dopravní značkou C5a „Sněhové řetězy“. Ta šoférům motorových vozidel o třech a více kolech přikazuje pokračovat
v jízdě až po nasazení sněhových řetězů na nejméně dvě hnací kola. Zpravidla je doprovázena dodatkovou tabulkou „Při souvislé sněhové vrstvě“. Tyto dopravní značky jsou v mikroregionu instalovány na silnici II/481 z Velkých Karlovic do Hutiska-Solance, na cestě III/4837 z Prostřední Bečvy na Pustevny, na komunikaci III/4868 z Vidče do Rožnova pod Radhoštěm a také na silnici I/58 z Rožnova na Pindulu.

Dodatková cedule sněhové řetězy je spolu s dopravní značkou „Jiné nebezpečí“ umístěna také na cestě spojující Koryčanské Paseky a Dolní Paseky.

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here