Na rekordním Hornets cupu byli hodně vidět i Rožnované

Vítězem nejprestižnější kategorie muži PRO se stal celek B.E.S.K.Y.D. Selection. Foto: archiv Hornets cup

Tým Shooters Beta mezi „hobíky“, IBK Selection mezi ženami a B.E.S.K.Y.D. Selection v neprestižnější kategorii muži PRO. To jsou týmy, které triumfovaly ve svých kategoriích na 8. ročníku obřího florbalového turnaje Hornets cup v Rožnově pod Radhoštěm, který byl co do počtu florbalistů a florbalistek nejpočetnějším v historii. Letos se třídenního turnaje, který je jedním z největších v České republice, účastnila bezmála tisícovka hráčů a hráček v šesti desítkách celků a sehráno bylo 170 zápasů a hodně vidět byli i borci z pořádajícího klubu 1. FbK Rožnov. Mezi nejlepší týmy putovaly také mimořádně zajímavé finanční prémie v celkové hodnotě bezmála čtyřiceti tisíc korun.

Kategorie muži HOBBY

Téměř dvojnásobný počet týmů oproti loňsku a velmi nečitelné pole favoritů – to vše slibovalo vyrovnané boje, překvapení a možné sesazení vítěze posledních dvou ročníků. Vše se nakonec naplnilo. Loňští vítězové se nedostali ani do semifinále. Vítězem se stal celek Shooters Beta. Výborné čtvrté místo urval rožnovský tým The Backyardigans. Nejproduktivnějším hráčem kategorie byl Rožnovan Patrik Mikuda z týmu The Backyardigans s celkem 18 kanadskými body.

Kategorie ŽENY

Kategorie žen měla jednoho jasného favorita – loňského vítěze IBK Selection, z velké části poskládaného ze superligových hráček Vítkovic. I přes jedno malé zaváhání v základní skupině nakonec žhavý favorit své roli dostál a zvítězil. Vedla k tomu cesta přes vyrovnané semifinále (výhra 1:0 nad Alfasamicemi) a naopak jasné finále (6:0 s Alafaskvadrou). Nejproduktivnější hráčkou turnaje byla Romana Kiecková z IBK Selection se svými 17 body.

Kategorie muži PRO

Při neúčasti loňského šampiona – týmu Růžových Pežotků, který se na poslední chvíli odhlásil, bylo favoritů  hned několik, nakonec se po tuhém boji prosadil a k pohru probil A tým B.E.S.K.Y.D. Selection i s několika rožnovskými borci. Ten porazil v semifinále Ruské mašiny a ve finále pak překvapivě hladce i jednoho ze spolufavoritů turnaje The Edge 4:1. Poražený finalista měl ve svém středu nejproduktivnějšího hráče turnaje, Jiřího Koutného s 23 body.

Po osmém ročníku velkého třídenního turnaje si pořadatelé pochvalovali rekordní účast. „Jsme rádi, že jsme celou akci letos zvládli. Turnaje se letos zúčastnil rekordní počet týmů a samotných účastníků. Už to je známkou toho, že se turnaj líbí a hráči s hráčkami se na turnaj rádi vracejí a samozřejmě prestiž turnaje láká i nové účastníky,“ pochvaloval si člen realizačního týmu Zbyněk Macura. Turnaj přinesl i těžké momenty, které pořadatelům notně zkomplikovaly situaci. „Bylo několik horkých chvilek, především výpadek elektrického proudu na hale zimního stadionu mohl výrazně ovlivnit chod celého turnaje. Všechno jsme ale nakonec v rámci možností zvládli. Rád bych poděkoval nejen oběma spolupracovníkům z realizačního týmu, tedy Honzovi Blizňákovi a Pavlu Panašovi, ale všem organizátorům, pořadatelům, sponzorům – jednoduše všem kteří se jakýmkoliv způsobem na turnaji podíleli a přispěli svou troškou do mlýna. Samozřejmě tím nechci zapomenout na všechny účastníky turnaje. Všichni jste pro nás důležití a budeme rádi, když s námi budete i na ročnících dalších – děkujeme,“ vzkázal za pořadatele Zbyněk Macura.

Kompletní výsledky a statistiky najdete na webu turnaje www.hornetscup.cz.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here