Nalezená kola se stávají pro městské policisty problémem. Držet je musí tři roky

Přes dvacet kol drží městská policie v evidenci ztrát a nálezů. Není to vysoké číslo. Protože s nimi však podle nového občanského zákoníku nesmí manipulovat nejméně tři roky, hrozí, že ve skladě nebude za pár měsíců místo. „Chtěli bychom proto požádat majitele, kteří přišli o bicykly, aby si ověřili, zda nejsou u nás. A pokud ano, aby si je co nejdříve odvezli,“ vzkázal ředitel rožnovské městské policie Aleš Pilař, který slíbil, že přístup do evidence nalezených věcí se zanedlouho zjednoduší. „Lidé k nám nebudou muset chodit, postačí, když se podívají na naše webové stránky, kde zpřístupníme celou agendu včetně fotodokumentace,“ vylíčil Aleš Pilař.

Podle něj jsou lidé schopni ztratit prakticky cokoli. Od klíčů od auta po koťata v košíku připevněném na kole. K nejkurióznějším nálezům za posledních dvanáct měsíců patří sportovní brašna plná knížek, plynová pistole, chladící taška s jídlem, pivní sud či tablet. „Dohromady jsme loni zaevidovali čtyřiačtyřicet položek, což je zhruba o třicet méně než v roce předcházejícím,“ vysvětlil ředitel mětské policie.

Co se týče četnosti, ztráceli lidé nejčastěji klíče, doklady a mobilní telefony. „A téměř dva roky vedeme v evidenci pivní sud a soupravu zimních kol na auto. Příjemným zjištěním je, že nálezci čím dál častěji odevzdávají i cenné věci, peněženky s hotovostí a doklady. Mnozí z nich dokonce odmítají zákonné nálezné,“ podotkl Aleš Pilař.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here