Nová znělka doplnila stávající symboly města

Na úpravách lidové písně Rožnove, Rožnove, dřevěné městečko, pracoval vynikající cimbalista Jiří Gužík. Ilustrační foto: CB Jánoš

Lidová píseň Rožnove, Rožnove, dřevěné městečko, kterou na námět folkloristy Tomáše Grosse upravil cimbalista Jiří Gužík, se stala oficiální znělkou Rožnova pod Radhoštěm. Ta doplní stávající symboly města, tedy znak a prapor a bude využívána při oficiálních akcích.

„V zadání bylo především využití uvedené písně a její úprava pro sólový cimbál či malé smyčcové těleso s následným přechodem na dechový orchestr. Záměrem bylo skloubení tradice, která je pro Rožnov typická, s moderní slavnostní skladbou,“ přiblížil Tomáš Gross.

Na hudebních úpravách pracoval rodák z Rožnova a vynikající cimbalista, člen Vojenského uměleckého souboru Ondráš, Jiří Gužík. Ten si pro samotné nahrávání znělky vybral cimbalistku Anežku Tkáčovou, smyčcový kvartet z Brna, Kvintet Josefa Blinky a dechový orchestr Beskydská muzika ZUŠ Rožnov.

„Práce na úpravách trvala asi tři měsíce, samotné nahrávání pak jeden víkend. Po následné studiové úpravě má nyní město k dispozici čtyři varianty znělky v délce třiceti, dvaačtyřiceti a sedmačtyřiceti vteřin a variantu v délce minuta patnáct,“ prozradil Jiří Gužík.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here