Pozor na parkování v křižovatkách, hrozí pokuty i odtahy

Auta nesmí zastavovat ani stát v křižovatce a ve vzdálenosti pěti metrů od její hranice. Řidičům, kteří toto ustanovení zákona poruší, hrozí pokuta až do výše dvou tisíc korun. Pokud vůz tvoří překážku v provozu, může být navíc odtažen.

Strážníci vyvěšují letáky na vchodové dveře domů, vhazují je do schránek a umísťují za stěrače aut. Repro: MěPol Rožnov

Řidiči, kteří parkují v křižovatkách ulic Jaroňkové s Kulturní a Jaroňkové s Vítěznou, ohrožují bezpečnost lidí bydlících na sídlišti.

„Špatně odstavená auta totiž brání průjezdu vozům záchranného integrovaného systému, což může mít například v případě požáru velmi vážné následky. Proto jsme přistoupili k nulové toleranci,“ upozornil starosta Radim Holiš.

Stání v křižovatce je přestupek dle zákona o provozu na pozemních komunikacích.

„Auta nesmí zastavovat ani stát v křižovatce a ve vzdálenosti pěti metrů od její hranice. Řidičům, kteří toto ustanovení zákona poruší, hrozí pokuta až do výše dvou tisíc korun,“ řekl ředitel městské policie Aleš Pilař.

Řidičům, kteří toto ustanovení zákona poruší, hrozí pokuta až do výše dvou tisíc korun. Pokud vůz tvoří překážku v provozu, může být navíc odtažen.

„Vedle pokuty pak majitel auta zaplatí náklady na odtah a jeho umístění. No a
v neposlední řadě, například u ohrožení života, si třeba hasiči mezi špatné odstavenými vozidly cestu mohou doslova prohrnout. Je to ze zákona přípustné jednání v krajní nouzi,“ upozornil Aleš Pilař.

O tom, jak správně zastavit auta v křižovatkách, informuje v současné době městská policie prostřednictvím letáků. Desítky jich už strážníci distribuovali do schránek, umístili na vývěsky domů a vložili za stěrače i špatně parkujících vozů.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here