Romská píseň roztančila komorní amfiteátr

V programu se představil také temperamentní soubor Jagalo Jilo z Detvy. Foto: Jan Kolář

Komorní amfiteátr Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm po roce opět ožil romskou kulturou. V sobotu 22. července se tam konal třiadvacátý ročník mezinárodního festivalu Romská píseň. Do hlediště amfiteátru si našly cestu stovky diváků.

Program začal hodinu po poledni a příchozím nabídl folklórní romské i neromské taneční, hudební a pěvecké soubory z Česka i Slovenska: Brillant orchestr z Bánské Bystrice, Imperio z Přerova, Sendreiovci  z Kokavy a Jagalo Jilo z Detvy.

„Program je pěkný, moc se mi líbí. Mám ráda temperamentní muziku, takže chodívám na Romskou píseň,“ prozradila Hana Václavková.

Prioritním posláním festivalu je bourat bariéry mezi majoritní společností a menšinovými skupinami obyvatel republiky. „To se nám v Rožnově pod Radhoštěm daří. Festival zde má v sobě něco jiného, zvláštního. Je skutečně integrační. Je tady více bílých než romských návštěvníků, což jinde bývá právě naopak,“ řekl předseda Demokratické aliance Romů České republiky Petr Tulia.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here