Sněhové království: přijďte se podívat, v neděli končí

[fvplayer src=”https://youtu.be/7NK9z1F0JYA”]

Lidé, kteří ještě nestihli navštívit osmnáctý ročník mezinárodního sochařského symposia Sněhové království, mají tento týden poslední možnost. Sochy vytesané z ledových bloků budou v areálu Sport campu k vidění jen do konce ledna.

„Dorazily přes dvě desítky špičkových výtvarníků, jejichž díla se po celý leden těší velkému zájmu veřejnosti,“ přiblížil za organizátory Miroslav Hrabal s tím, že naštěstí už nejsou pořadatelé závislí na počasí. Led se vyrábí v mrazírnách. A sochy chrání velkokapacitní stan.

snehove_kralovstvi
Sněhové a ledové království 2016

V něm je vystaveno šestnáct soch, z toho čtrnáct ledových a dvě sněhové. Ty se vytvářejí z jedenáctitunových sněhových válců s výškou dva metry a objemem dvaadvacet kubických metrů. Sochy z ledu se tvoří z dvaceti kusů ledových bloků, o celkové hmotnosti přesahující čtrnáct set kilogramů.

„Za předchozích sedmnáct ročníků bylo vytvořeno přes dvě stě soch, na jejichž tvorbě se podílelo více než sto čtyřicet profesionálních výtvarníků z pěti zemí. Jejich sochy vidělo zhruba sto sedmdesát tisíc návštěvníků,“ vypočítal rožnovský tiskový mluvčí Tomáš Gross.

Sympózium Sněhové království se přesunulo Z Pusteven do Rožnova pod Radhoštěm v roce 2014.

.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here