tvb24
 • Rožnovským pedagogem roku se stala Olga Gardašová z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm.
 • Rožnovskou polikliniku čeká od června další fáze rekonstrukce. Přinese omezení ordinací.
 • Občané Frenštátu p. R. odevzdali v roce 2023 více než 22 tun elektrozařízení.
 • Frenštátská pobočka České pošty oznámila novou otevírací dobu. Od května bude mít v sobotu zavřeno.
 • Frenštátská Základní škola Tyršova 913 hledá uklízečku a školníka.
 • V Zubří otevřou 19. dubna v 16 hodin nové psí hřiště. Info na www.mesto-zubri.cz
 • KAM VYRAZIT: Z kraje do kraje, představení VUS Ondráš Brno, 16. 4. 2004 v 18.00, kino Frenštát p. R.
 • KAM VYRAZIT: Na kafíčko do knihovny, čtení, 17. 4. 2024 v 15.00, Městská knihovna Rožnov p. R.
 • KAM VYRAZIT: Tanec modrých andělů, přednáška, 17. 4. 2024 od 19.00, Malý sál DK Frenštát p. R.
 • KAM VYRAZIT: Štěpán Kučera, beseda, 18. 4. 2024 v 17.00, Městská knihovna Rožnov p. R.
 • KAM VYRAZIT: Marek Novotný quartet, koncert, 18. 4. 2024 v 19.00, Hudební klub Vrátnice Rožnov p. R.
Rožnov p. R. | zpravodajstvíRožnov pod Radhoštěm

Rožnovské nádraží vyhlíží nákladnou rekonstrukci

Plánovaná rekonstrukce se má týkat budovy nádraží, nástupiště i kolejí v takovém rozsahu, aby stanice splňovala standardy odpovídající 21. století.

Je to ostuda města. Tato slova volí nejčastěji obyvatelé Rožnova pod Radhoštěm, když se řeč stočí na vlakové nádraží.

„Pro město, které si tolik zakládá na cestovním ruchu, je to opravdu špatná vizitka, Zdržují se tady bezdomovci, cestující kvůli zamčeným záchodům znečišťují okolí, válejí se tady odpadky,“ postěžovala si Ludmila Podzemná, která má u nádraží novinový stánek.

Současné i minulé vedení města se snažilo o nápravu stavu, nicméně pokaždé je zarazily nedořešené majetkové poměry mezi Českými drahami a Správou železniční a dopravní cesty.

Kola osudu se teď ale začínají roztáčet směrem k lepším zítřkům. Zprávu o tom svým kolegům zastupitelům podal na posledním jednání Jaroslav Kučera, který je zároveň krajským radním pro dopravu.

„Po dvou letech váhání o tom, zda je, či není vhodné nádraží rekonstruovat, se mi podařilo dosáhnout toho, že se Správa železniční a dopravní cesty rozhodla k rekonstrukci. Týkat se bude nejen budovy, ale také nástupiště a kolejí tak, aby vše splňovalo standardy jednadvacátého století,“ vylíčil Jaroslav Kučera.

Letos se bude podle něj zpracovávat projektová dokumentace, samotná rekonstrukce za zhruba sto padesát milionů korun by se měla uskutečnit v letech 2017 a 2018.

Vedení města zprávu přijalo s nadšením. „Pro Rožnov jsou to velmi dobré zprávy. My i naši předchůdci jsme se snažili, abychom dosáhli nějaké změny, trvalo to dlouho, byl to boj, ale toto je první vlaštovka, že se náprava stavu rozjíždí,“ zhodnotil informaci starosta Radim Holiš.

Podle pracovníků Správy železniční a dopravní cesty ale zatím není důvod k oslavám. „V této chvíli hledáme možné varianty, jak požadavku pana Kučery vyhovět. Netroufal bych si ale tvrdit, že bychom už příští rok mohli mít zpracovaný projet stavby,“ řekl mluvčí podniku Marek Illiáš.

Rekonstrukci podle něj předchází řada studií, posouzení vlivu na životní prostřední, ekonomická návratnost, studie proveditelnosti stavby a podobně. „Jejich zpracování obvykle trvá rok až dva roky. V neposlední řadě situaci také komplikuje fakt, že budova nádraží je stále v majetku Českých drah,“ doplnil Marek Illiáš s tím, že k převodu by mělo dojít v polovině roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button