Rozsvícení vánočního stromu přihlížely stovky lidí

Dvanáctimetrovou vánoční jedli věnoval městu Antonín Pavelka s dcerou Petrou Šebestovou z Tylovic. Součástí adventní výzdoby náměstí je také Betlém karpatského lidu, který město vyrobilo před dvěma lety díky projektu Tradice bez hranic.

[fvplayer src=”https://youtu.be/PJianfLaMlA”]

Zcela zaplněné Masarykovo náměstí očekávalo v pátek 25. listopadu rozsvěcení vánočního stromu. Společně s ním se o půl šesté večer rozzářila i sváteční výzdoba, jejíž součástí je sto sedm převěsů a girland, které jsou rozmístěny po celém obvodu náměstí a nově i v Lázeňské ulici.

Než se ale centrum Rožnova rozzářilo, pobavili příchozí žáci olomoucké školy popového zpěvu. „Jsou to talentované a nadějné děti, které zazpívaly muzikálové písně, ale také vánoční songy a koledy. Ty měly lidi naladit na adventního období, tedy na čas zklidnění, rozjímání a dobročinnosti,“ přiblížila dramaturgyně pořádajícího T klubu –  kulturní agentury Romana Rusková.

Rožnovský farář Kamil Obr (vlevo) popřál lidem společně se starostou města Radimem Holišem (vpravo) klidné adventní období. Poté se na náměstí rozzářil vánoční strom. Foto: Pavel Švarc
Rožnovský farář Kamil Obr (vlevo) popřál lidem společně se starostou města Radimem Holišem (vpravo) klidné adventní období. Poté se na náměstí rozzářil vánoční strom. Foto: Pavel Švarc

Během vystoupení si holky i kluci mohli vyzkoušet zdobení perníčků ve vestibulu radnice, nebo se zapojit do výroby vánočního řetězu.

Další novinkou bylo vypouštění přání Ježíškovi, které děti zavěšovaly na balonek naplněný heliem.

„Napsala jsem Ježíškovi, že bych chtěla pod stromeček dostat kabelku. A ať jsou na ní kytičky,“ přála si devítiletá Tereza Staňková.

Pětiletá Nikola Říhová by od Ježíška ráda dostala stavebnici Lego a panenku Barbie Steffi v autě.

„Já chci zase koloběžku, duhové šaty a obrázkové povlečení na postel,“ usmála se stejně stará Daniela Kabeláčová.

Pak už se rozsvítila sváteční výzdoba. Letos se světla nově rozžala také na borovicích rostoucích na náměstí i v Lázeňské ulici.

vánoční strom

Dvanáctimetrovou vánoční jedli věnoval městu Antonín Pavelka s dcerou Petrou Šebestovou z Tylovic. Součástí adventní výzdoby náměstí je také Betlém karpatského lidu, který město vyrobilo před dvěma lety díky projektu Tradice bez hranic.  Na jeho vytvoření se především podílela výtvarnice Ludmila Vašková, která nakreslila čtyři desítky postav a zvířat. Podle papírové předlohy byl následně zhotoven betlém z komaxitovaného plechu.

Podle rožnovského faráře Kamila Obra je pro křesťany advent dobou radostného očekávání příchodu Spasitele a duchovní přípravy na Vánoce. Dříve to byla doba postní, kdy byly zakázány veškeré zábavy, tanec a zpěv.

„Rád bych popřál nám všem, abychom předvánoční čas využili zklidnění. Jen tak totiž zjistíme, že jsou mnohem důležitější věci než shromažďování obrovského množství dárků. Čas, kdy můžou být lidé spolu, je velmi vzácný,“ řekl Kamil Obr.

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here