Senioři mohou v Rožnově studovat na dvou univerzitách

Zemědělská škola, která spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně, nabízí až třiceti studentů základní tříletý cyklus studia. Přihlášeno je už 13 zájemců.

Virtuální studium nabízí seniorům městská knihovna od roku 2012. Studenti, kteří jej ukončí, získají z rukou starosty města osvědčení o absolutoriu. Foto: archiv knihovny

Být v důchodu už dávno neznamená jen v klidu svého obýváku sledovat seriály, plést svetry příbuzným nebo hlídat vnoučata. Stále více seniorů se vrací zpátky do školních lavic.

V Rožnově pod Radhoštěm jim studium nabízí hned dvě univerzity třetího věku. K městské knihovně, která studium umožňuje od roku 2012, se letos přidala Střední škola zemědělská a přírodovědná, jež spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně.

Až třiceti studentům nabízí základní tříletý cyklus studia, který se skládá z přednášek a seminářů rozdělených do tematických bloků. Přednášky obsahují témata klíčových oborů všech fakult univerzity. První semestr bude zahájen v září.

„Přihlásit se mohou zájemci, kteří dosáhli padesáti let. Semestr bude tvořit dvanáct přednášek v týdenních intervalech,“ přiblížil Petr Černošek ze zemědělské školy s tím, že  závazně se již ke studiu třináct seniorů.  První informativní schůzka se konala 13. dubna, další se uskuteční 25. srpna o půl druhé odpoledne.

V knihovně se vyučuje virtuálně. „Nabízíme až sedmnácti studentům nad padesát let věku dva semestrální kurzy ročně. Ty probíhají tak, že účastníci studia sledují přednášku v kolektivu přenosem z internetu na plátno. Letošní jarní kurz je zaměřen na barokní architekturu v Čechách,“ popsal ředitel knihovny Pavel Zajíc.

Každý semestr čítá na šest přednášek, přičemž za absolvování sedmi semestrů získají účastníci diplom o absolutoriu. Knihovna spolupracuje s Českou zemědělskou univerzitou v Praze.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here