Školáci z Videčské uspořádali historicky první velikonoční jarmark

Část výtěžku z velikonočního jarmarku si žáci 4. A Videčské školy ponechali, zbytek věnovali fondu školy.

[fvplayer src=”https://youtu.be/iV_EPTXgS_U”]

Školáci z Videčské uspořádali pro své spolužáky velikonoční jarmark (TV Beskyd)

Mladí filantropové. Tak by se dali bez sebemenšího zaváhání označit žáci Základní školy Videčská. Minimálně ti ze 4. A. Pro své spolužáky totiž uspořádali velikonoční jarmark, na němž za symbolickou cenu nabízeli vlastnoručně vyrobené předměty a cukrovinky. Část výtěžku si ponechali, zbytek věnovali fondu školy.

Na prodejních pultech vytvořených ze stolů v jídelně bylo k vidění sladké i slané pečivo, domácí čokoládové tyčinky, dortíky, velikonoční perníky, jednohubky, chlebíčky, ale také nejrůznější velikonoční ozdoby a pomlázky. Ty vyráběl například Teodor Ficek.

„Naučil mě to děda, i když mi to ještě nejde tak dobře, jak bych chtěl. Upletl jsem tři z osmi proutků, víc už jsem nemohl, bolely mě z toho hodně prsty,“ prozradil hoch, který nabízel také chlebíčky, jednohubky a mufinny. S jejich přípravou mu už ale pomáhala maminka.
Sedmiletý Daniel Marek si do třídy po přestávce strávené na jarmarku odnášel náruč cukrovinek. „Sním je do konce vyučování,“ smál se prvňák.

Jeho spolužačka Natálka Martináková si zase pořídila kytičku se zajíčkem. „Dám si ji ve svém pokoji na parapet a budu se o ni starat,“ prozradila dívka.

Pro školu to byla premiérová akce. „Měla jsem proto trošičku obavu, zda děti organizaci a přípravu zvládnou. Musím je ale pochválit, zvládli to bezproblémově. Část nabízeného zboží vyrobili v rámci pracovních činností, část o přestávkách, ale většinu doma vyučování,“ přiblížila třídní učitelka Jarmila Krůpová s tím, že jestli bude chuť a zájem, určitě se velikonoční jarmark uskuteční i za rok.

V dubnu se budou ve škole konat akce zaměřené na ekologii a ochranu životního prostředí. Měsíc na to se pak uskuteční velkorysé oslavy šedesáti let od založení.

„Čtrnáctého května pořádáme den plný her pro děti i rodiče. Ve spolupráci s pivními lázněmi a městem Rožnov bude připraven zábavný i soutěžní program se soutěžemi, atrakcemi i koncertem skupiny, jejíž jméno ještě neprozradím, ale která všechny potěší. Pro tuto příležitost budeme mít připraveny i upomínkové předměty,“ vylíčila ředitelka školy Hana Bosová.

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here