Služebna městské policie prochází rekonstrukcí

Cílem rekonstrukce je vytvořit zaměstnancům kvalitní pracovní zázemí a komfortní prostředí pro klienty.

Rekonstrukce probíhá za plného provozu, občané tak nejsou úpravami nijak zasaženi. Foto: Alexandra Buršíková

Služebna rožnovské městské policie prochází rekonstrukcí. Stav bývalé elektrické rozvodny ze sedmdesátých let minulého století byl totiž špatný. A uspořádání vnitřních prostor bylo dispozičně nevyhovující.

„Velkou slabinou byl především přístup pro klienty, kteří přicházeli k jednání. Museli nejprve vystoupat strmé železné schodiště a pak je přivítalo malé zamřížované okénko. Šatny a sociální zázemí už také poznamenal zub času.,“ vysvětlil ředitel rožnovské městské policie Aleš Pilař s tím, že rekonstrukce má dva cíle. Vytvořit zaměstnancům kvalitní pracovní zázemí a komfortní prostředí pro klienty.

Strážníci prakticky dosud pracovali v provizoriu. „Jediná specializovaná místnost, která se za dobu našeho působení tam vytvořila, je dispečink. Součástí stavebních prací je také zateplení pláště budovy a výměna oken.

Rekonstrukce probíhá za plného provozu, občané tak nejsou úpravami nijak zasaženi.

„Nadále je možné se osobně i telefonicky obracet na strážníky čtyřiadvacet hodin denně. Hlídková služba i obsluha kamerového systému je rovněž zachována v plném rozsahu. Pouze v případě osobní návštěvy je nutno dbát zvýšené opatrnosti při pohybu rekonstruovanými místy,“ upozornil šéf strážníků.

Nová služebna městské policie přinese nejen vyšší komfort pro jednání s občany. „Umožní také zvýšení kvality služeb jako je například technické zabezpečení dalších budov a škol města,“ poznamenal vedoucí odboru rozvoje Ivo Marcin s tím, že investice přijde město na necelých sedm milionů korun.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here