Spadla klec. Lupič je ve vazbě

Muž si vyslechl obvinění z trestného činu krádeže, padělání a neoprávněného opatření a užívání cizí věci. Foto: archiv SR

Vloupal se do pošty ve Vidči. V Hošťálkové vykradl místní firmu. Vybral ford ve Stříteži nad Bečvou a v Zašové naboural ukradeným fiatem a z místa nehody utekl.

Takový výčet trestné činnosti má na svém kontě mladý muž ze Zubří. Za své delikty skončil v policejní vazbě.

„Po jednadvacetiletém mladíkovi jsme pátrali intenzivně několik měsíců,“ řekl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Do pošty ve Vidči se muž vloupal počátkem října loňského roku. Dovnitř vlezl oknem, které rozbil, nic ale kupodivu neukradl. Poškozením však způsobil škodu za devět tisíc korun.

O pár dní později, v Hošťálkové, už se ale nerozpakoval. Z místní firmy, do níž vnikl nezákonně, si odnesl sto tisíc korun.

Posledním případem, který kriminalisté mladému Zubřanovi připsali na vrub, bylo vloupání do fordu.

Auto vybral letos počátkem března ve Stříteži nad Bečvou. Zmizely sluneční brýle, navigace, doklady a permanentky na hokej. Celková škoda dosáhla téměř třiceti tisíc korun.

Mladého výlupka měli kriminalisté v rukou už jednou, a to letos na konci ledna. Zadrželi ho po dopravní nehodě, od níž utekl. Tu způsobil fiatem, který v noci ukradl v Zašové a jímž po krátké jízdě naboural do peugeotu. Při havárii způsobil škodu dvacet šest tisíc korun.

V tu samou noc ještě provedl vloupání do škodovky, také v Zašové, kde po něm zůstala škoda za čtyři a půl tisíce korun.

„Pro tyto skutky si muž vyslechl obvinění z trestného činu krádeže, padělání a neoprávněného opatření a užívání cizí věci. Poté, co se policejnímu komisaři doznal, putoval do vězení,” řekl Vladislav Malcharczik.

 

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here