V Rožnově se chystá bloková očista. Pozor si musí dát majitelé aut

Motorista, který nepřeparkuje své auto, tím poruší zákon o silničním provozu. Strážníci mu mohou uložit pokutu až do výše dvou tisíc korun.

  Zametací stroje vyjedou do ulic Rožnova už v pondělí 4. dubna. Za měsíc očistí šestadevadesát kilometrů silnic, jednapadesát kilometrů chodníků, pětapadesát metrů schodů a pět a půl hektaru parkovišť.

  Majitelé a provozovatelé aut budou o blokové očistě informováni dopravní značkou, která bude na dotčených komunikacích umístěna sedm dnů před zahájením úklidu.

  Městští policisté upozorňují, že motoristé, kteří svá auta v daném termínu nepřeparkují, tím poruší zákon o silničním provozu. Za to jim hrozí až dvoutisícová pokuta. „Pokud se nám podaří neukázněné řidiče zastihnout, požádáme je o přeparkování, protože prioritní pro nás bude odstranit překážku. Pokud se nám ale nepodaří se s nimi spojit, předvoláme je k podání vysvětlení, popřípadě zaplacení pokuty,“ popsal ředitel městské policie Aleš Pilař.

  Zametací stroje se do konce dubna postarají o úklid více než tří set čtyřiceti tun posypového materiálu a téměř třiašedesát tun soli, kterou město nechalo vysypat na komunikace v zimních měsících.

  „Množství použitého materiálu je nižší než v předchozím roce, kdy bylo v Rožnově na údržbu silnic a chodníků použito čtyři sta sedmdesát tun posypu a pětaosmdesát tun soli,“ řekl mluvčí města Tomáš Gross.

  Očista bude probíhat denně od šesti hodin ráno do pěti hodin odpoledne. „Prosíme vlastníky vozidel, aby vyklidili parkoviště a jednotlivá stání v daném termínu a tím umožnili bezproblémový úklid. Efektivnost prací bude totiž z velké části záviset na vstřícném přístupu obyvatel a organizací,“ požádal motoristy Pavel Solanský z odboru správy majetku.

  NAPIŠTE KOMENTÁŘ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here