Valašská taroková liga pokračuje dalším ročníkem

Valašská taroková liga pokračuje 6. května zřejmě nejsilněji obsazeným turnajem ve Viganticích. Ilustračn foto: archiv Valašské tarokové ligy

V rožnovské restauraci U Janíků se začala psát historie Valašské tarokové ligy. Ze skromných počátků se karetní soutěž rozrostla na seriál deseti turnajů a letos pokračuje už 9. ročníkem.

„Valašskou tarokovou ligu zakládalo osm lidí. V současné době máme přihlášených více než sedmdesát hráčů, nejen z Rožnovska o okolí, ale prakticky z  celé republiky,“ uvedl  hlavní organizátor Valašské tarokové ligy Pavel Omelka.

Letošní ročník zahájil lednový turnaj ve Valašské Bystřici, pokračoval koncem února na Prostřední Bečvě a zatím poslední, třetí turnaj hostila restaurace Staré časy na Horní Bečvě.

„Startovalo na něm téměř padesát přihlášených, mezi nimi i dvě ženy. Mezinárodní punc celé akci dodali dva hráči z Polska,“  řekl k turnaji Pavel Omelka.

Po čtyřhodinovém zápolení si cenu pro nejlepšího odnesl Jindřich Tomášek z Bystřice pod Hostýnem. Druhý skončil domácí tarokář Jan Vašut a třetí byl František Hofírek z Ostravy.

Valašská taroková liga pokračuje 6. května zřejmě nejsilněji obsazeným turnajem ve Viganticích.

„Takzvaný Vigantický Trul je mezi tarokáři hodně oblíbený. Odměny pro vítěze jsou opravdu zajímavé, takže přilákají dobré hráče i ze vzdálenějších regionů,“  podotkl Pavel Omelka.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here