Výtěžek z adventních koncertů věnují na dobročinné účely

Ve čtyřech adventních vystoupeních se představí učitelé, hosté, bývalí i současní žáci Základní umělecké školy Rožnov a také Beskydský orchestr.

Koncerty se tradičně konají v kostele Všech svatých. Foto: archiv ZUŠ

Sérii adventních koncertů připravila také letos Základní umělecká škola Rožnov. Představí se v nich učitelé, hosté, bývalí i současní žáci a také Beskydský orchestr.

„Adventní koncerty patří v Rožnově už dvacet let k prestižním záležitostem rožnovské Základní umělecké školy. K tomuto jubileu škola vydala propagační cédéčko s názvem,“ přiblížil mluvčí města Tomáš Gross.

Výtěžek z koncertů je vždy věnován na dobročinné účely a podporu převážně rožnovských neziskových organizací. Loni se vybralo téměř sedmdesát osm tisíc korun.

„Letošní výtěžek z adventních koncertů bude věnován rožnovské pobočce Charity Valašské Meziříčí, oddělení předčasně narozených dětí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Poradně Rožnov pod Radhoštěm a Základní škole Tyršovo nábřeží,“ řekl ředitel Základní umělecké školy Rožnov Petr Hofman.

Album s názvem „20 let Adventních koncertů“, mohou zájemci získat na koncertech. Poděkování za ně patří nejen účinkujícím, ale také městu, které na ně přispělo formou grantu.

První z koncertů se uskutečnil v neděli 27. listopadu, další budou následovat v neděli 4. a 11., kdy se představí sólisté a soubory současných žáků školy.

Poslední adventní neděle 18. prosince patří už neodmyslitelně Beskydskému orchestru, pod taktovkou učitele Zdeňka Valy a jejich hostům z valašskomeziříčského gymnázia sboru Basové G pod vedením sbormistryně Jany Krchákové.

Koncerty začínají v kostele Všech svatých o půl páté odpoledne, poslední koncert Beskydského orchestru je pak naplánován na dvě hodiny odpoledne. Průvodního slova se opět zhostí současní i bývalí žáci literárně-dramatického oboru.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here