Zhusta, chlapci, zhusta… Skanzen ožije masopustem

Sezonu ve skanzenu zahájí tradiční masopust. Foto: Alexandra Buršíková

Ve znamení dobrého jídla a lidového veselí se ponese ve Valašském muzeu v přírodě první únorová sobota. Uskuteční se tady tradiční masopust.

„Návštěvníci uvidí tradiční obchůzky z Valašska v podání folklorních souborů Javořina a Soláň. Masopust ve slovenské obci Prečín přiblíží folklorní skupina Limbora,“ přiblížila mluvčí skanzenu Pavlína Polášková s tím, že po celý den bude v Dřevěném městečku hrát dechová hudba Záhořané z Prostřední Bečvy.

Sezonu ve skanzenu zahájí tradiční masopust. Foto: Alexandra Buršíková
Sezonu ve skanzenu zahájí tradiční masopust. Foto: Alexandra Buršíková

Farní společenství dětí a mládeže Zašová představí lidovou hru o svaté Dorotě, panně pobožného života. Její svátek totiž kdysi připadal právě na 6. února. Obchůzky s Dorotou, které vykonávala v minulosti mládež, bývaly velmi rozšířené.

„Příchozí také ochutnají z pestré nabídky zabijačkových dobrot, které připravují mistři řeznického řemesla. Um řezníků mohou lidé ocenit v laické anketě O nejlepší řeznický stánek,“ řekla Pavlína Polášková.

Letos se v rámci pořadu uskuteční už 19. ročník soutěže řeznických firem O nejlepší valašskou klobásku a 9. ročník soutěže řeznických firem O nejlepší valašskou tlačenku.

Masopust skončí pochováním basy v režii veterán klubu folklorního souboru Radhošť.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here