Zuberská knihovna přesídlí do nových prostor

Bývalá restaurace v Domě služeb byla zavřená, radní se ji proto rozhodli využít pro vybudování důstojného zázemí pro čtenáře.

Čtenáři budou od září využívat nové prostory knihovny. Vizualizace: MěÚ Zubří

V zuberském Domu služeb je rušno. Dělníci tam provádějí stavební úpravy prostor bývalé restaurace, kam se má na podzim přestěhovat městská knihovna. Čeká je ale ještě několik měsíců práce.

„Rekonstruujeme prostory, které byly dlouho nevyužité. A protože knihovna sídlí v nevyhovujících a značně stísněných podmínkách, které se míjejí se standardy jednadvacátého století, rozhodli jsme se ji přestěhovat do nových a moderních prostor,“ vylíčil starosta Lubomír Vaculín.

Termín realizace je stanoven na konec dubna, poté město vybere zhotovitele interiéru. V létě proběhne stěhování a v září už budou čtenáři chodit do nového.

Knihovna bude rozdělena na výpůjční prostory, studovnu, přednáškové prostory a pavlač, kde budou probíhat autorská čtení a besedy. Samozřejmostí je koutek s přístupem k internetu.

Náklady se vyšplhají k pěti milionům korunám. „Stavební úpravy si vyžádají tři miliony korun, vybudování interiéru pak milion sedm set tisíc korun,“ doplnil Lubomír Vaculín.

Uvolněné prostory Klubu budou využity místními spolky.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here