V městské kase zůstal přebytek ve výši šestatřiceti milionů

Přezkoumání hospodaření města za uplynulý rok provedl odborný auditor se závěrem, že nebyly zjištěny chyby a nedostatky. Ilustrační foto: archiv SR

Závěrečný účet města. Tak se jmenuje zpráva o hospodaření Rožnova pod Radhoštěm, která zrekapitulovala hospodaření města za rok 2016. A výsledek? Kladné saldo ve výši 36 124 korun.

„Je to velmi pozitivní výsledek, který je dán jednak úsporami v investicích města díky získaným dotacím, dále snížením provozních výdajů v rámci městského úřadu a také zvýšeným příjmem v oblasti výběru místních poplatků a příjmů ze státu,” vysvětlil starosta Radim Holiš s tím, že město průběžně snižuje dluhové zatížení a navíc část uspořených prostředků průběžně zapojujeme do výdajů města tam, kde jsou nejvíce potřeba.

Dosažený přebytek bude zapojen do dalších rozpočtů a poslouží zejména ke krytí investičních akcí v dalších obdobích.

„Součástí závěrečného účtu, který schvalovali zastupitelé, byla také zpráva o přezkoumání hospodaření města za uplynulý rok. Tu vypracoval odborný auditor se závěrem, že nebyly zjištěny chyby a nedostatky,“ přiblížil vedoucí finančního odboru rožnovské radnice Martin Hrnčárek.

 

Komentáře

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here