Frenštátské Gymnázium a průmyslová škola má nově vybavené učebny a úklidového robota
Stejně jako řada dalších škol, může se i Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm pochlubit několika novinkami. Mezi ně patří například nově vybavené učebny pro odborný výcvik a výuku jazyků. Kromě toho prošlo proměnou i zázemí školy a s úklidem nově pomáhá čistící robot.
Díky integrovanému regionálnímu operačnímu programu získalo frenštátské Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky prostředky na vybavení tří odborných učeben. Třídy elektroinstalací a inteligentních instalací.
RICHARD ŠTĚPÁN, ředitel, Gymnázium a SPŠEI Frenštát p. R.
“Kde už jsou instalace, které dneska jsou velice moderní a obsahují inteligentní prvky dálkově ovládané s mobilním softwarový ovládáním apod. A třetí učebna automatizační a řídící techniky, ve které v současné době stojíme, kde se žáci učí servis a popřípadě tvorbu automatizační techniky.”
TOMÁŠ PALÁT, učitel odborného výcviku, Gymnázium a SPŠEI Frenštát p. R.
“My bychom chtěli, aby naši žáci pochopili principy a funkce těch elektrických zapojení, aby se nebáli přijít na kloub těm závadám. A aby v praktickém životě obstáli potom ve firmách tady v okolí.”
Modernizací prošly díky dalším dotačním titulům také tři jazykové učebny, které jsou nově vybaveny navzájem propojenými počítači a sluchátky. Žákům se tak nabízí širší a interaktivnější forma výuky.
ADAM POLÁCH, pedagog, Gymnázium a SPŠEI Frenštát p. R.
“Pro ty menší je to výhodné, že můžou dělat různé interaktivní hry. Pro ty vyšší se hodí potom různé online testy, pracovní listy, různé přípravy na certifikáty, které právě mají takové jakoby individuální vyhodnocování, takže každý žák může pracovat svým vlastním tempem.”
Učitel na svém počítači vidí co žáci dělají a díky systému Robotel je může mezi sebou různě propojovat. Další novinkou ve škole je autonomní čistící robot, který pomáhá s úklidem.
RICHARD ŠTĚPÁN, ředitel, Gymnázium a SPŠEI Frenštát p. R.
“Který vlastně sám bez přítomnosti lidí dokáže plochu naší sportovní haly každý den vyčistit mokrou i suchou cestou. Úklid probíhá přibližně v délce 1,5 hodiny. Spotřeba vody je zcela jistě poměrově několikanásobně nižší. Samozřejmě ten stroj má tu výhodu, že uklízí stejnou intenzitou a se stejným množstvím vody celou tu plochu.”
Vylepšením prošlo i zázemí školy. Během prázdnin byl zrekonstruován kabinet psycholožky, zprovozněn Soda bar s perlivou i neperlivou vodou a chodby kolem nových jazykových učeben byly vyzdobeny studentkami gymnázia.











