Akce zaměřená na ty nejmenší děti nabídla zábavu na padesáti různých stanovištích
Už podruhé se velký sál frenštátského Domu kultury proměnil ve velkou hernu věnovanou smyslovým aktivitám. Den jiného hraní tentokrát hravou formou představil více než pět desítek povolání.
Téměř po roce se sál kulturního domu ve Frenštátě pod Radhoštěm opět zaplnil dětmi i dospělými, kteří si společně přišli užít Den jiného hraní. Na něm si návštěvníci mohli společně vyzkoušet materiály a aktivity, které u dětí rozvíjí všechny jejich smysly.
PAVLÍNA MARTIŇÁKOVÁ, referent oddělení domu kultury, MěÚ Frenštát p. R.
“My jsme rádi, že máme nějakou akci, která je zaměřena na ty úplně nejmenší mrňousky. A když jsme viděli vloni jak se tady skvěle bavili nejen teda oni, ale i jejich rodiče nebo babičky a dědové, tak jsme se rozhodli tuhle akci uspořádat ještě jednou.”
Tentokrát lektorky připravily na padesát stanovišť zaměřených na různé profese. Děti se tak mohly stát například kadeřníkem, zmrzlinářem, archeologem, vojákem, hasičem nebo pizzařem.
MARKÉTA ROSSMANITH, lektorka smyslového hraní a spolumajitelka projektu MamaBe
“Mají tam k dispozici kinetický písek, ten si namažou jako sugo, jakože na takový tácek a pak si na to můžou dát co mají rády, různé ingredience.”
O připravený program byl i tentokrát velký zájem, což dokládá i to, že dva ze tří nabízených bloků, byly už v den konání vyprodané. Akce je určena dětem všech věkových kategorií.
MARKÉTA ROSSMANITH, lektorka smyslového hraní a spolumajitelka projektu MamaBe
“Tak ta spodní hranice je dána víceméně odvahou maminky nebo rodiče. A ta horní hranice tu průběžně posunujeme. Protože jsme si vždycky myslely, že to je tak do šesti let, do sedmi let. Ale jak rostou naše děti, třeba můj starší syn už má 8 a pořád si tady i s jeho kamarády vrstevníky moc pěkně vyhraje. Takže teď jsme začali tuto službu nabízet i třeba školním družinám.”
S patnáctiměsíčním synem do domu kultury poprvé zavítala paní Martina.
MARTINA BORDOVSKÁ, návštěvnice akce
“Pozvala mě tady kamarádka, která už tady chodí nějakým rokem. Já jsem popravdě o téhle akci ani nevěděla, takže jsem dostala nabídku a velice mě zaujala, takže jsme neváhali objednali vstupenky, a jsme tady. A moc se nám tady líbí.”
Podobné setkání by pracovníci frenštátské kultury rádi naplánovali zase za rok.
MARKÉTA ROSSMANITH, lektorka smyslového hraní a spolumajitelka projektu MamaBe
“S městem Frenštát spolupracujeme na spoustě různých jiných akcí jako je Sousedský piknik, Zažít město jinak, děláme i další takové akce. Takže tam máme takovou pěknou spolupráci, tak věřím že se tady nevidíme naposledy.”