Děti ze Zubří znovu pomáhaly se Stonožkou

Zuberským školákům se letos pro Stonožku podařilo vybrat téměř devětadvacet tisíc korun.

[fvplayer src=”https://youtu.be/jJ2z2ftt_4w”]

Sál Klubu v Zubří byl ve středu 23. března doslova k prasknutí plný. Konala se tam už devátá benefice pro humanitární a mírovou organizaci Stonožka.

„Dvouhodinový program, který připravili žáci naší základní školy, byl složen ze zpěvu, tance, scének i divadelních her. Vstupné bylo dobrovolné. Hosté si před vstupem do sálu mohli také zakoupit výrobky našich dětí,“ vylíčila učitelka Helena Dufková s tím, že výtěžek poputuje na konto Stonožky, jak ale budou peníze využity, zatím není jisté.

Loni zuberští školáci podpořili Ústav pro mentálně postižené dívky ve Zvíkovci.

„Protože nemohou na slunce, byl pro ně vybudován na zahradě domova obří baldachýn, díky němuž už nemusí letní dny trávit doma,“ vysvětlila učitelka.

Rekordní výtěžek, který se podařilo v Zubří nasbírat, činil třiadvacet tisíc korun. Letos to bylo téměř devětadvacet tisíc korun.

„Ke Stonožce jsme se připojili náhodou. Před léty jsme se přidali k výzvě na malování vánočních přáníček, aniž jsme tušili, o co se jedná. Byli jsme úspěšní, prezidentka hnutí Běla Jensen naše zrovna naše přáníčka poslala významným spolupracovníkům Stonožky, a tím nás zaháčkovala,“ popsala Helena Dufková.

Při předávání pomoci, která putuje do postižených zemí světa, mají velký význam vojáci.

„Byl jsem na třikrát na misi v Kosovu a dvakrát v Afghanistánu. Finanční dary od Stonožky byly těchto zemích využity k rozvoji školství a na podporu vzdělávání děti,“ řekl rotmistr Lumír Bednář z Centra civilně vojenské spolupráce.

Benefice se zúčastnila i prezidentka hnutí Běla Jensen. „Pracovala jsem na čtyřech kontinentech, ale neznám zemi, v níž by měli kantoři takový pocit zodpovědnosti za jiné, jako v Česku. Ze zdejších škol je cítit silné sociální cítění a ryzí lásku k dětem,“ řekla Běla Jensen.
Peníze ze Zubří v minulých letech pomohly na Balkáně, v Mali, Kambodži nebo Thajsku.

Dobrovolná humanitární a mírová organizace Stonožka, v níž děti pomáhají dětem, bylo založeno roku 1990 Češkou žijící v Norsku Bělou Jensen. V Česku se do hnutí zapojilo tisíce dětí a stovky učitelů. Kořeny zapustilo i na Slovensku, v Norsku, Polsku a v Kanadě.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here