Festival vína dopolední déšť neohrozil

Lidí na náměstí dorazilo hodně a nápoj pravdy se pil stejně jako loni ve velkém. Foto: Marek Havran

Rožnovský festival vína nevstoupil, co se počasí týká, do druhého ročníku správnou nohou. Lidé se schovávali pod deštníky a vinaři pod stříškami svých stánků.

Lidí na náměstí dorazilo i tak hodně a nápoj pravdy se pil stejně jako loni ve velkém.

„Přišla jsem s kamarádkami, přivedla nás tady zvědavost a samozřejmě oslavy města. Byly jsme v parku v lázních a teď jsme se prošly na náměstí ochutnat vínko,“ prozradila Šárka Deáková z Rožnova.

Karel Pořízek z Hranic přijel do města na dovolenou.

„Jsme tady s manželkou třetí den, zítra ráno odjíždíme. Byli jsme v muzeu, na rozhledně, na Pustevnách i v Pivních lázních, festival vína je moc příjemným bonusem. Samozřejmě se ještě chystáme do historických lázní v parku,“ řekl Karel Pořízek.

Do Rožnova přijelo šest vinařů, kteří nabízeli svou produkci.

„Kromě domácích jsme měli zastoupení i z Itálie a Slovinska. Počasí nás dopoledne potrápilo, ale odpoledne naštěstí vysvitlo sluníčko, takže z toho byla pěkná akce,“ přiblížil destinační manažer Marek Havran.

Svou produkci vín nabízel například Petr Eller vinařství Lahofer ze Znojma.

„Jsme tu poprvé a jako jediní jsme zástupci znojemské vinařské podoblasti. Vyrábíme veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinice. Děláme vína šťavnatá, máme příjemné kyselinky, ale umíme i sladká vína,“ přiblížil Petr Eller.

Aleš Kořenek z vinařství Horák z Vrbice, zastupoval podoblast velkopavlovickou.

„Je známa svou ojedinělou lokalitou vinných sklepů vykopaných v pískovcové skále. Specializujeme se na výrobu přívlastkových vín. Do Rožnova jsme přivezli celou produkci, tedy bílá, červená i růžová,“ řekl Aleš Kořenek.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here