Jaké parkoviště ve Vítězné ulici? Rozhodněte vy

Zásadní rozdíl u obou variant je v charakteru stání, tedy zda bude šikmé nebo podélné, v počtu vzniklých parkovacích míst, kterých bude buď pětatřicet, nebo jednačtyřicet a také ve vybudování návazné infrastruktury, především chodníku.

V minulých letech došlo k vybudování nových parkovacích míst na sídlišti Písečný a u Finančního úřadu Rožnov a město v lednu představilo veřejnosti další z připravovaných parkovišť na ulici Horská. Foto: Tomáš Gross

Dvě varianty plánované stavby parkoviště v ulici Vítězná chce radnice představit obyvatelům sídliště Písečný. Ti si budou moci jednu z možností zvolit na veřejném projednání, které se koná ve středu 22. února o půl čtvrté odpoledne ve velké zasedací místnosti.

„Zásadní rozdíl u obou variant je v charakteru stání, tedy zda bude šikmé nebo podélné, v počtu vzniklých parkovacích míst, kterých bude buď pětatřicet, nebo jednačtyřicet a také ve vybudování návazné infrastruktury, především chodníku,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje městského úřadu Ivo Marcin.

Problém s parkováním na největším rožnovském sídlišti je letitý.

„Neukáznění řidiči odstavují vozy před vjezdy k domům, takže například senioři nebo handicapovaní mají problém dostat se domů. To ale není jediný problém, který způsobují. Zhoršují průjezdnost ulice, takže sanitky či hasičská auta a vozy zimní údržby mají problém tam projet. A s popeláři už raději rovnou vyjíždíme jako doprovod i my,“ vylíčil ředitel městské policie Aleš Pilař.

Kopie stavebních výkresů s dvěma variantami řešení najdou zájemci na webových stránkách města: http://www.roznov.cz/assets/File.ashx?id_org=14293&id_dokumenty=15634

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here