tvb24.cz
  • V Rožnově p. R. začíná realizace stavby vodovodu na Horní Paseky.
  • Dluhová poradna bude ve Frenštátě p. R uzavřena od 23. 3. do 30. 4. 2023.
  • Svoz bioodpadu proběhne v Rožnově p. R. ve dnech 22. 4. a 29. 4. 2023. Více info na www.roznov.cz
  • Rožnovská ZŠ Záhumení hledá kolegy na pozici ekonom-účetní. Více info na www.zs-zahumeni.cz
  • Frenštátští zastupitelé budou jednat ve čtvrtek 30. března od 15.00 hod. Sledujte živě na Beskydu.
  • KAM VYRAZIT: Jeden svět 2023, festival dokumentárních filmů, 27. - 29. 3. 2023, Vrátnice Rožnov p. R.
  • KAM VYRAZIT: Dominika Weiss Hošková & Jiří Hošek, koncert, 28. 3. 2023 v 19.00, DK Frenštát p. R.
  • KAM VYRAZIT: Hospodářské dvory na žerotínském panství, beseda, 28. 3. 2023 v 17.00, Muzeum Zubří
  • KAM VYRAZIT: Verrat, Kronstadt, Märnø, koncert, 31. 3. 2023 od 20.00, Vrátnice Rožnov p. R.
  • KAM VYRAZIT: Noc s Andersenem, přenocování v knihovně, 31. 3. 2023 od 18:00, Knihovna Zubří
Nezařazené

Jarmark neziskových organizací nabídne bohatý program s kapelou Fleret

Seznámit se s nabídkou poskytovatelů služeb v sociální oblasti, diskutovat o Parkinsonově chorobě nebo si vyzkoušet na vlastní kůži pozdně letní nocování pod širým nebem. To vše čeká návštěvníky Dnů sociálních služeb, které se v Rožnově pod Radhoštěm konají od 4. do 8. září.

Během několikadenního programu se lidé mohou v rámci otevřených dnů podívat do jednotlivých neziskových organizací. Beseda o Parkinsonově chorobě se koná v úterý 5. září od jedné hodiny odpoledne na Masarykově náměstí. Ve čtvrtek 7. září se setkají u kulatého stolu poskytovatelé sociálních služeb.

A ve středu 6. září se uskuteční už třetí ročník Jarmarku neziskových organizací. „Oproti loňsku jsme termín přesunuli blíže k létu. Doufáme, že vyjde počasí, protože loni byla hodně zima a pršelo, takže se jarmark musel konat ve Společenském domě, a to nebylo moc ideální,“ vysvětlil místostarosta Jan Kučera.

Posláním jarmarku je podle něj zviditelnit sociální služby, které v Rožnově působí. „Takže je to o tom, že se lidé mohou seznámit s jejich poskytovateli. No a v případě, že mají nebo budou v budoucnu mít nějaký problém, aby už nemuseli tápat, na koho se obrátit. Zároveň to také byla šance pro donátory, aby se podívali, jaké organizace tady působí, komu pomáhají a aby si mohli vybrat, koho podpoří,“ přiblížil Jan Kučera.

Program bude hodně podobný uplynulým ročníkům, na náměstí rozbalí stánky poskytovatelé služeb a po celý den budou probíhat hry a soutěže. U budovy Stefania, kde bude mít stánek Červený kříž, si lidé vyzkoušejí, nakolik by uměli poskytnout první pomoc. U budovy Charity jim změří tlak a glykemii. A na Masarykově náměstí se mohou projít s klapkami na očích se slepeckou holí.

Na pódiu odpoledne představí své služby jednotlivé neziskovky, poté se rozběhne kulturní program, který v pět hodin vyvrcholí koncertem kapely Fleret a poté večerním vystoupením skupiny Koridor, která akci ukončí.

A kdo nebude chtít, domů nemusí. Přespat může rovnou na náměstí. „Cílem noci venku je přiblížit bezdomovectví zážitkovou formou. S sebou by lidé měli mít teplé oblečení, spacáky, karimatky a cokoli, co jim pomůže udržet se v teple, takže i noviny, deky či kartonové krabice. Ten, kdo zůstane celou noc, získá certifikát o absolvování,“ řekla vedoucí sociálního odboru Eva Urbanová s tím, že večer dostanou nocující polévku a ráno snídani s čajem.

Organizace jarmark vítají. „Je dobře, že se poskytovatelé mají možnost prezentovat a že se vzájemně o sobě více dozví. Hlavně je to přínosné pro veřejnost, odnesou si informace, kde najdou v případě potřeby pomoc,“ řekla například Zlatuše Lušovská z valašskomeziříčské Charity.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button