tvb24
 • Rožnov nabízí finanční podporu lékařům. Nově díky tomu bude otevřena ordinace Ortodoncie.
 • Zastupitelé Rožnova p. R. schválili nákup bývalého internátu “Vakuovky.” Vzniknout tady mají byty.
 • Vedení Rožnova p. R. bude dále jednat o nákupu sportovní haly Synot TIP HALL.
 • Zrekonstruovaná rožnovská knihovna bude slavnostně otevřena v neděli 15. října.
 • Zažít město jinak přišlo ve Frenštátě p. R. více než 2000 lidí.
 • Město Frenštát p. R. připravuje na úterý 17. října třetí ročník akce Den pro pečující a seniory.
 • Město Zubří se zapojilo do kastračního programu pro kočky. Více info na mesto-zubri.cz
 • V Zubří bude od října probíhat kurz zuberské výšivky pod vedením Marie Pyrchalové.
 • KAM VYRAZIT: Biatlonový závod svobody, 28. 9. 2023 od 9.30, areál Březovec Zubří
 • KAM VYRAZIT: Jsme stále mladí, koncert, 28. 9. 2023 od 15.00, Janíkova stodola Rožnov p. R.
 • KAM VYRAZIT: Welcome stage 2, přehlídka mladých kapel, 29. 9. 2023 v 19.00, Vrátnice Rožnov p. R.
 • KAM VYRAZIT: S mámou a tátou do Afriky, beseda, 2.10. 2023 v 16.30 a 19.30, Brillovka Rožnov p. R.
 • KAM VYRAZIT: Peter Lipa, koncert legendy slovenského jazzu, 4. 10. 2023 v 19.00, Brillovka Rožnov p. R.
Nezařazené

Jarmark neziskových organizací nabídne bohatý program s kapelou Fleret

Seznámit se s nabídkou poskytovatelů služeb v sociální oblasti, diskutovat o Parkinsonově chorobě nebo si vyzkoušet na vlastní kůži pozdně letní nocování pod širým nebem. To vše čeká návštěvníky Dnů sociálních služeb, které se v Rožnově pod Radhoštěm konají od 4. do 8. září.

Během několikadenního programu se lidé mohou v rámci otevřených dnů podívat do jednotlivých neziskových organizací. Beseda o Parkinsonově chorobě se koná v úterý 5. září od jedné hodiny odpoledne na Masarykově náměstí. Ve čtvrtek 7. září se setkají u kulatého stolu poskytovatelé sociálních služeb.

A ve středu 6. září se uskuteční už třetí ročník Jarmarku neziskových organizací. „Oproti loňsku jsme termín přesunuli blíže k létu. Doufáme, že vyjde počasí, protože loni byla hodně zima a pršelo, takže se jarmark musel konat ve Společenském domě, a to nebylo moc ideální,“ vysvětlil místostarosta Jan Kučera.

Posláním jarmarku je podle něj zviditelnit sociální služby, které v Rožnově působí. „Takže je to o tom, že se lidé mohou seznámit s jejich poskytovateli. No a v případě, že mají nebo budou v budoucnu mít nějaký problém, aby už nemuseli tápat, na koho se obrátit. Zároveň to také byla šance pro donátory, aby se podívali, jaké organizace tady působí, komu pomáhají a aby si mohli vybrat, koho podpoří,“ přiblížil Jan Kučera.

Program bude hodně podobný uplynulým ročníkům, na náměstí rozbalí stánky poskytovatelé služeb a po celý den budou probíhat hry a soutěže. U budovy Stefania, kde bude mít stánek Červený kříž, si lidé vyzkoušejí, nakolik by uměli poskytnout první pomoc. U budovy Charity jim změří tlak a glykemii. A na Masarykově náměstí se mohou projít s klapkami na očích se slepeckou holí.

Na pódiu odpoledne představí své služby jednotlivé neziskovky, poté se rozběhne kulturní program, který v pět hodin vyvrcholí koncertem kapely Fleret a poté večerním vystoupením skupiny Koridor, která akci ukončí.

A kdo nebude chtít, domů nemusí. Přespat může rovnou na náměstí. „Cílem noci venku je přiblížit bezdomovectví zážitkovou formou. S sebou by lidé měli mít teplé oblečení, spacáky, karimatky a cokoli, co jim pomůže udržet se v teple, takže i noviny, deky či kartonové krabice. Ten, kdo zůstane celou noc, získá certifikát o absolvování,“ řekla vedoucí sociálního odboru Eva Urbanová s tím, že večer dostanou nocující polévku a ráno snídani s čajem.

Organizace jarmark vítají. „Je dobře, že se poskytovatelé mají možnost prezentovat a že se vzájemně o sobě více dozví. Hlavně je to přínosné pro veřejnost, odnesou si informace, kde najdou v případě potřeby pomoc,“ řekla například Zlatuše Lušovská z valašskomeziříčské Charity.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button