Naďa Palacká dvakrát zlatá na mistrovství republiky

Trojice úspěšných trampolínistek Rožnova na mistrovství republiky (zleva): Naďa Palacká, Šárka Vachníková a Kristýna Kubešová. Foto: archiv oddílu

Výborně si vedli zástupci rožnovského oddílu na mistrovství České republiky ve Sportovní gymnastice a skocích na trampolíně. Naďa Palacká si dokonce přivezla dvě zlaté medaile.

Na republikovém šampionátu, který se konal v polovině června v Ostravě, měl rožnovský oddíl především v dívčích a ženských kategoriích. Mezi juniorkami se nejlépe dařilo Šárce Vachníkové a Natálii Krhutkové, které se ve velké konkurenci s přehledem probojovaly do finále. Tam se umístily na 5. místě Vachníková (44,025) a na 7. místě Krhutková (41,170). Nikola Giebelová skončila desátá, těsně za branami finále. V synchronních dvojicích juniorek pár Giebelová-Krhutková (37,400) postupoval z druhého místa, avšak zaváhání ve finále dívky o jistou stříbrnou medaili připravilo a skončily čtvrté.

Pravidla umožňují některým juniorkám postoupit také do soutěže žen. Letos tak měl rožnovský oddíl čtyři účastnice. Ve skvělé formě vystupovala Naďa Palacká (48,155b.), která zvítězila v kvalifikaci jednotlivkyň a pak také i ve finále, kde svým výkonem potvrdila skvěle načasovanou formu a získala titul mistryně ČR 2017. Dobře se také dařilo i nastupující generaci. Natálie Krhutková se bojovným výkonem posunula na pěkné 4. místo (45,210)  a Šárka Vachníková si udržela 7. pozici (43,300) z kvalifikace. Kristýna Kubešová díky chybě ve volné sestavě skončila dvanáctá.

V synchronních dvojicích žen se dařilo oběma párům s rožnovskou účastí. Vítězkami kvalifikace a mistryněmi ČR 2017 se stal smíšený pár Naďa Palacká (Rožnov) – Denisa Lichtágová (Sokol Kampa) s počtem bodů 42,650 a bronz si z Ostravy odvezly Kristýna Kubešová se Šárkou Vachníkovou (obě Rožnov) s výkonem 40,400 bodů. Velkou radost trenérovi Nadi Palacké – Jindrovi Kozubkovi pokazila chyba Adama Sülta ve finálové sestavě, která jej stála jistý mistrovský titul a musel se tak spokojit se třetím místem a počtem bodů 46,650.

1 komentář

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here