Řidiče obvinili z usmrcení z nedbalosti

Znalecký posudek nepotvrdil prvotní podezření policistů a výpověď řidiče peugeotu, který při výslechu sdělil, že jel ve směru od Rožnova na Frenštát a řidič mercedesu při jízdě z opačného směru vjel znenadání do protisměru, kde se auta čelně střetla. Foto: HZS ZK

Třicetiletého muže z Rožnovska stíhají policisté za to, že vloni v prosinci zavinil smrtelnou nehodu pod Pindulí. Zemřel při ní osmatřicetiletý řidič z Valašskomeziříčska. Obvinění komisaře padlo po půlročním vyšetřování.

Muži nyní hrozí až šestileté vězení. Se závěry půlročního vyšetřování nehody ale nesouhlasí. Tvrdí, že policie popisuje nehodu jinak, než jak se odehrála.

Smrtelná nehoda se stala 16. prosince 2016 na silnici I/58 pod Pindulí v katastru Rožnova pod Radhoštěm krátce po půl třetí odpoledne. Čelně se střetla vozidla Mercedes Benz a Peugeot Boxer. Při srážce na místě zemřel osmatřicetiletý řidič Mercedesu Benz.

„Řidič dodávky byl ve voze zaklíněn a bylo nutné jej vyprostit pomocí hydraulického zařízení. S těžkým zraněním byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice,“ popsal událost mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

S ohledem na postavení vozidel bezprostředně po dopravní nehodě, která byla po čelním střetu silně zdeformována a zaklíněna do sebe, a absenci přímých svědků nebyl podle policistů průběh nehody zcela jasný. Proto si přizvali znalce z oboru dopravy.

Znalecký posudek nepotvrdil prvotní podezření policistů a výpověď řidiče peugeotu, který při výslechu sdělil, že jel ve směru od Rožnova na Frenštát a řidič mercedesu při jízdě z opačného směru vjel znenadání do protisměru, kde se auta čelně střetla.

Znalec došel naopak k závěru, že řidič peugeotu jel z opačného směru, než uvádí, tedy od Frenštátu pod Radhoštěm. A při jízdě vjel znenadání do protisměru. „Také výpovědi několika osob a další důkazy zjištěné v průběhu vyšetřování ukazují na to, že zavinění tragické nehody je na straně třicetiletého řidiče dodávky,“ doplnila policejní mluvčí.

Nešťastná nehoda v Rožnově nemusela skončit zdaleka tak tragicky, jak skončila. Policisté totiž při vyšetřování zjistili, že oba řidiči nebyli při jízdě připoutáni bezpečnostními pásy. Testy na alkohol i jiné návykové látky byly u obou mužů negativní.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here