Rožnov obsadili hráči stolního fotbalu, domácí borci potvrdili kvality

Dvojice českých reprezentantů a členů rožnovského FoosForLife teamu (zleva) Vojtěch Holub a Jan Žanta s poháry z třídenního domácího turnaje. Foto: FoosForLife team

Přes dvacet týmů ze šesti rožnovských základních škol se účastnilo nedávného mezinárodního mistrovství Rožnova 2017 ve stolním fotbalu. Velký třídenní turnaj se uskutečnil v rožnovském Společenském domě a tradičně pod taktovkou úspěšného rožnovského FoosForLife teamu, který je velkou zásobárnou české reprezentace ve stolním fotbalu.

Rožnovský turnaj zároveň patřil do světové série ITFS, kategorie PRO TOUR, jejímž byl třetím turnajem. Kromě domácích borců z pořádajícího FoosForLife teamu, se na turnaji hrály různé kategorie od profesionálů až po začátečníky. Celkem se hrálo na osmi stolech a bojovalo se ve dvanácti disciplínách od nováčků, přes juniory až po profesionály. Ti všichni obsadili celý sál ve Společenském domě a po tři dny se bojovalo o vavříny v různých kategoriích. Ve výsledkových listinách se dle očekávání prosadili domácí borci z FoosForLife teamu, kteří před rožnovským turnajem zazářili na mistrovství světa v Hamburku. „Tam jsme získali třetí místo mezi týmy a Vojtěch Holub se stal mistrem světa v jednotlivcích,“ připomněl Radek Drda z FoosForLife teamu velké úspěchy z Německa. Na druhém ročníku rožnovského turnaje však nešlo jen o góly a body. „Celému turnaji předcházel týden seminářů po rožnovských základkách, na kterých si zahrálo fotbálek kolem tisícovky dětí. To bylo i hlavním cílem turnaje, tedy ukázat dětem a mládeži náš sport, kolik srandy se při něm dá užít a co třeba mohou na mezinárodní úrovni dokázat,“ dodal Radek Drda.

Pokud jste ještě nevyzkoušeli zahrát si stolní fotbal s borci, kteří dohromady nasbírali bezmála pět set trefojí na turnajích ve dvanácti zemích světa, máte ideální možnost v herním centru FoosForLife teamu, které se nachází v první patře Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. Přijít se podívat nebo si hned i zahrát, můžete úterky, čtvrtky a pátky od 13 do 18 hodin. Vše důležité najdete vždy na adrese http://foosforlife.webnode.cz.

 

 

 

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here