Dostali se do střetu se zákonem, Rožnov pomůže s resocializací

Do programu, který má pod Alcedem pětiletou tradici, jsou zapojena města Vsetín, Valašské Meziříčí, Zlín a nově i Rožnov pod Radhoštěm. Ilustrační foto: archiv PMS

Resocializační program Právo pro každý den podpoří v letošním roce také Rožnov pod Radhoštěm. Zaměřen je na práci s mladistvými, kteří se dostali do střetu se zákonem nebo se dopustili jiné protiprávní činnosti. Jeho cílem je dosažení změny a nápravy chování.

Program realizuje Středisko volného času Alcedo Vsetín a Rožnov se připojí finančně. Částka ještě není přesně vyčíslena, pohybovat se bude zhruba kolem třiceti tisíc.

Je to velice potřebná služba, která má výborné výsledky. Aktivní formou pomáhá vytvářet správné návyky, které mladým lidé pomohou v návratu do běžného života,“ řekl místostarosta Jan Kučera.

Preventivní program je určen mladistvým od 15 do 18 let, výjimečně se jej účastní i lidé těsně nad hranicí plnoletosti.

Probíhá jednou ročně se zhruba devíti až třinácti účastníky, důraz je kladen na socializační a výchovnou funkci.

„Probíráme také různé oblasti práva, jak trestní, tak občanské a pracovní, aby mladí lidé získali co největší povědomí o právním systému. Po absolvování získají účastnici osvědčení. Úspěšnost v resocializaci je vysoká,“ vysvětlil Marek Hromada z Probační a mediační služby Vsetín.

Do programu, který má pod Alcedem pětiletou tradici, jsou zapojena města Vsetín, Valašské Meziříčí, Zlín a nově i Rožnov pod Radhoštěm.

„Je důležité, aby měli mladiství delikventi pojem o tom, že se nějakým jednáním dopouštějí trestného činu. Úplně běžně se stává, že zloděj, který je přistižen v samoobsluze při krádeži, si myslí, že když zboží vrátí, bude všechno v pořádku. Když ho pak vyslýcháme, cítí křivdu. Nechápe, že má být potrestaný, vždyť to přece vrátil,“ vylíčil úskalí právní neinformovanosti ředitel městské policie Aleš Pilař, který zapojení Rožnova do resocializačního programu Právo pro každý den i z tohoto důvodu vítá.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here