Featured

Štve vás něco v Rožnově? Řekněte to na Veřejném fóru

Jedinečnou možnost, jak ovlivnit budoucí směřování města, nabídnou Rožnovanům pracovníci radnice ve středu 4. října. Připravili Veřejné fórum, v němž lidé vytipují deset největších problémů, které budou zařazeny do akčního plánu pro příští rok. Konat se bude od půl páté odpoledne ve Společenském domě.

„Vstoupili jsme do sítě Zdravých měst a zavádíme Místní agendu 21. Za sebe vždycky říkám, že to stavíme na třech pilířích: na udržitelném rozvoji a osvětových akcích, na kvalitě řízení města a na zapojování občanů do rozhodování. Fórum je unikátním modelem, jak od občanů získat názory na to, v čem jsou podle nich v Rožnově problémy, které by se měly řešit,“ přiblížil místostarosta Jan Kučera.

Lidé, kteří do Společenského domu přijdou, vytipují deset priorit, které budou zařazeny do rozpočtu na příští rok. Pro diskutující bude připraveno pět až šest stolů, u kterých se bude debatovat o určité problematice, například dopravě, sociální oblasti či školství. „U každého stolu bude garant, tedy odborník na danou problematiku, který bude zapisovat navržené problémy a odpovídat na případné dotazy. Do diskuze se zapojí také členové vedení města,“ popsala analytička rozvoje města Dagmar Šnajdarová s tím, že hlasováním budou z každého okruhu vybrány dvě vize, které postoupí do finálového kola, v němž budou ověřeny a seřazeny podle priority.

Veřejné fórum se bude každý rok opakovat a vedení města na něm předloží souhrn toho, co se z navržených priorit podařilo realizovat. Pokud se některé akce nepodaří uskutečnit, bude vysvětleno proč.

Pro účastníky fóra je připraven i doprovodný program. Pro diskutující bude připraveno občerstvení a soutěž o zajímavé ceny. Zajištěno bude také hlídání dětí. „Lidé se mohou také zapojit do tvorby pocitové mapy města, v níž zaznačí, kde se cítí dobře a jsou na město pyšní, nebo kam naopak neradi chodí,“ řekla Dagmar Šnajdarová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button