V Rožnově poprvé odstartuje Olympijský běh

Trasa závodu měří pět kilometrů, v Rožnově pod Radhoštěm se poběží parkem. Zdroj: Mapy.cz

Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají v Česku dlouhou tradici. Letos se k ní připojí také Rožnov pod Radhoštěm. T-Mobile Olympijský běh zde a na dalších 60 místech odstartuje ve středu 21. června v 18 hodin.

Část startovného půjde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz.

„Připravili jsme zajímavou trať, která běžce provede příjemnými místy městského parku v centru a bude měřit pět kilometrů. Máme připraveny i dětské běhy, kterých se mohou zúčastnit mladí sportovci ve třech věkových kategoriích a na tratích od tří set do tisíce metrů,“ přiblížil starosta Radim Holiš.

Startovní činí 250 korun. Účastníci obdrží od pořadatelů startovní balíček a první tři v cíli podle kategorií pak medaile a ceny pro vítěze. Vítězové starší osmnácti let se mohou navíc těšit na pivní multipack.

Akce se mohou zúčastnit i lidé, kteří by rádi běželi sami, a to díky aplikaci Endomondo.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987. Letošní jubilejní oslava připadá právě na středu 21. června.

Registraci naleznete zde http://www.olympijskybeh.cz

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here