Valašská zahrada přilákala tisíce návštěvníků

Zboží nabízelo na sto prodejců, kteří měli pro příchozí připravenou bohatou nabídku zejména květin, trvalek, okrasných dřevin, zeleninové sadby, bylinek a ovocných keřů. Foto: Alexandra Buršíková

Sport camp se na čtyři dny proměnil v rozkvetlou zahradu. Od pátku 5. do pondělí 8. května se tam konal osmý ročník zahradnických trhů. Kdo na ně zavítal, neodcházel s prázdnou.

„Zboží nabízelo na sto prodejců, kteří měli pro příchozí připravenou bohatou nabídku zejména květin, trvalek, okrasných dřevin, zeleninové sadby, bylinek a ovocných keřů,” přiblížila za pořadatele Valašské zahrady Taťána Míčková-Muchová.

V areálu měli své místo také prodejci zahradnických a domácích potřeb, ručního nářadí, přípravků pro ochranu a výživu rostlin či přírodní kosmetiky.

„Bohatá byla také nabídka koření, medu a výrobků z něj a dalších nejrůznějších dobrot. Pro zahrádkáře byla otevřená poradna o výživě a ochraně rostlin, zájemcům byla k dispozici také bylinářka,” vylíčila Taťána Míčková-Muchová.

Za čtyři dny prošly branami areálu tisícovky lidí. Každého z nich lákalo ke koupi něco jiného.

„Manželka utrácela za okrasné rostliny a bylinky. Mně více lákaly sazenice. Koupil jsem chilli papričky, dýně, cukety a lilky,“ prozradil Lumír Hajný z Frýdlantu nad Ostravicí.

Simonu Macháčovou zase lákaly skalničky.

„V zimě mi jich hodně vymrzlo. Také jsem koupila jahody, dva rybízové keře a koření do kuchyně. Upoutaly mě vodní fontánky pro ptáky, uvažovala jsem, že bych jednu na zahradu pořídila, ale to až zase příště,“ řekla zahrádkářka z Valašského Meziříčí.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here