Závody pro maminky? No přece s kočárky

O tom, že se dá závodit i s kočárky, se můžete přesvědčit v neděli 23. dubna. Foto: archiv SR

Strolleringové závody, neboli závody ve sportovní chůzi s kočárkem, se konají v Rožnově pod Radhoštěm v neděli 23. dubna ve tři hodiny odpoledne. Startuje se od Společenského domu.

„Naším cílem je motivovat rodiče na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětlila za organizátory Edita Berková.

Podstatou závodů je chůze s kočárkem na zhruba sto metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Pro soutěžící jsou připraveny tři kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro děti.
Akce ze symbolického startovného podpoří neziskový sektor v regionu.

V předchozím ročníku se závodilo na jednapadesáti místech Česka a na konto neziskových organizací se připsalo přes 82 tisíc korun.

Strollering je podle organizátorů určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe.

“Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli,” doplnila Edita Berková.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here