Zuberská mládež zářila v Klagenfurtu: tři týmy přivezly medaili

Úspěšná zuberská výprava na rakouském výjezdu: čtyři týmy – tři medaile, to je velmi dobrá vizitka zuberské mládežnické házené. Foto: HC Robe Zubří

 

Skvěle si vedly na turnaji v Rakousku mládežnické házenkářské týmy Zubří. Největší mládežnický turnaj míčových her – United World Games – přilákal do Klagenfurtu rekordních 10 tisíc sportovců z celého světa. Mezi nimi se neztratili ani mladí Zubřané, kteří přijeli se čtyřmi týmy, a hned tři z nich si domů odvezly ze svých kategorií medaile.

Mladší žáci se utkali se soupeři z Rakouska a Slovinska. Ve skupině obsadili druhé místo ve finále prohráli kvůli špatné první půli s RK Slovenj Gradec a brali stříbro. Starší žáci se utkali se soupeři z Rakouska, Německa a Slovinska. Po suverénně vyhrané skupině zvládli i semifinále, kde až po tuhém boji a po prodloužení a následných sedmimetrových hodech těsně prohráli a brali stříbro.

Mladší dorost přijel na turnaj se dvěma družstvy. Obě družstva byla v kategorii U16 a také vyhrála své skupiny. Ve čtvrtfinále družstvo vedené trenérem Jiřím Krpelíkem si poradilo se silným rakouským soupeřem Bad Vöslau a družstvo trenéra Josefa Mazáče si taktéž poradilo s řeckým soupeřem Katerini. V semifinále se tým Jiřího Krpelíka probojoval o branku do finále, bohužel tým Josefa Mazáče o branku podlehl a zahrál si o třetí místo. V boji o třetí místo se ukázala větší houževnatost slovinského týmu RK Radovljica, který bral bronz. Finále bylo od samého začátku vyrovnané, bohužel v kritických chvílích Zubřané nedokázali skórovat a podlehli o jediný gól týmu RK Slovenj Gradec. Celkově ovšem lze hodnotit turnaj v Klagenfurtu jak jinak, než velmi pozitivně. Hned tři ze čtyř týmů přivezly medaile.

 

 

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here